Rekuperace domu

RODINNÉ DOMY S REKUPERACÍ VZDUCHU

Dostatek čerstvého vzduchu je pro zdraví člověka nepostradatelný. Bez pravidelného větrání se neobejdou ani naše byty, ani naše rodinné domy. Větráním však v chladnějších dnech uniká drahé teplo. Jak otázku úspora versus čerstvý vzduch vyřešit?

Moderním řešením dilematu teplo – vzduch je rekuperace, která je schopna zajistit výměnu vzduchu bez významných energetických ztrát. Kvalitní rekuperační jednotky mají účinnost zpětného zisku tepla kolem 90 % v celém rozsahu otáček ventilátoru.

Rodinné domy vybavené rekuperačním zařízením bez problémů fungují i v největších mrazech. Tyto jednotky jsou schopny zajistit, aby do místnosti proudil předehřátý vzduch o minimální teplotě 18 °C. V letních měsících je naopak možné do místnosti vhánět vzduch ochlazený.

JAK REKUPERACE FUNGUJE

Zjednodušeně řečeno, rekuperační zařízení využívá teploty vzduchu odsávaného z domu nebo bytu k ohřevu chladného vzduchu, který je přiváděn z venku. V létě je to naopak. Teplý vzduch je odváděn ven a dovnitř proudí chladný.

Příchozí a odchozí vzduch se přitom nikdy nepotkají, pouze si přes speciální výměník předají teplotu. Vydýchaný vzduch je i s pachy například z kuchyně odveden a vyměněn za vzduch čerstvý.

Naše rodinné domy na klíč můžeme dle přání klienta vybavit rekuperací, u níž lze zakoupit i čistící filtry, které jsou schopny zbavit vzduch prachu, pylu a dalších zdraví škodlivých alergenů. 
Upřednostňujeme moderní rekuperační jednotky, které lze nastavit tak, aby regulovaly vlhkost vzduchu na požadovanou hodnotu.

Trvalý odvod vzduchu a spolu s ním i odvod vlhkosti lze u větracího zařízení, na rozdíl od běžného větrání okny, pohodlně kontrolovat. Pokud svůj dům musíte na delší dobu opustit, nastavíte větrání na nezbytné minimum a vyhnete se tak vzniku nepřiměřené vlhkosti a zatuchlého vzduchu.

Stavební firma RD NOBLES Vám dodá a namontuje nejenom rekuperační jednotku pro výměnu čistého vzduchu, ale i teplovzdušnou jednotku, která slouží zároveň pro vytápění celého domu.