Domy na klíč – stavba

VÝSTAVBA RODINNÝCH DOMŮ

Stavba domu na klíč má jako každá věc své pro a proti. Nabízí ji skoro každá stavební firma a nejedná se o nic jiného, než že Vám jedna firma postaví podle Vašich požadavků a představ rodinný dům od základové desky až po střechu. A pokud není schopna zajistit vše sama, je jejím úkolem koordinovat partnerské firmy.
 

PROČ VÝSTAVBA NA KLÍČ

Hlavním důvodem, proč zvolit stavbu na klíč, je ušetření času a peněz. Pokud stavíte rodinný dům sami, často musíte koordinovat několik firem najednou. Snadno Vám pak mohou nastat potíže v případě zpoždění dodávky materiálu či služeb některé z firem. Díky zpoždění jedné firmy se pak musí odkládat další smluvené práce, a tím se celý projekt prodlužuje a prodražuje. V případě výstavby domu na klíč si tyto starosti a peníze ušetříte.
 

STAVEBNÍ PRÁCE NA KLÍČ

Mezi základní stavební práce, které nabízí skoro každá stavební firma, patří práce výkopové, položení základů, rozvod inženýrských sítí a jejich připojení. Dále stavba obvodových zdí, jejich omítnutí, postavení krovu, položení střešní krytiny, instalace oken či pokládání dlažby. Celkových prací je opravdu mnoho a úkolem zvolené stavební firmy je všechny zajistit.
 

ZEMNÍ A VÝKOPOVÉ PRÁCE NA KLÍČ

První činnosti, které předchází samotné výstavbě rodinných domů, jsou práce zemní a výkopové. Těmi jsou zejména výkopy základů, hloubení jam, výkopy inženýrských sítí a další úpravy terénu. Tyto práce nejsou důležité jen kvůli samotnému výkopu základů, ale také kvůli požadovaným úpravám terénu pozemku. Někdy je potřeba vytvořit rovnou plochu, jindy naopak svah či jámu pro bazén.
 

ZÁKLADY RODINNÉHO DOMU

Základům je třeba věnovat zvláštní pozornost. Pokud by totiž stavební firma základy položila špatně, mohlo by v budoucnu docházet k praskání zdí v důsledku špatného sedání stavby. A to by znamenalo další zbytečné výdaje. Rodinné domy na klíč se nejčastěji staví na pasových základech s betonovou deskou.

INŽENÝRSKÉ SÍTĚ NA KLÍČ

Aby byly všechny rodinné domy opravdu obytné, je nezbytné je připojit ke všem inženýrským sítím. V základě se jedná o připojení ke zdroji vody, elektřiny, plynu a ke kanalizaci. Každá lepší stavební firma by měla mít v nabídce veškeré typy těchto přípojek s případnou montáží.

HRUBÁ STAVBA RODINNÝCH DOMŮ

Když stavební firma staví domy na klíč, tak po základové desce přichází na řadu hrubá stavba. Po postavení hrubé stavby si už docela dobře budete moct představit, jak bude asi vypadat váš budoucí rodinný dům. Hrubou stavbou jsou myšleny obvodové zdi, příčky, strop, komín a krov s krytinou.

STŘECHA DOMU

Tu je možné postavit ve dvou základních provedeních – šikmém a plochém. Rozdíl je v tom, že váhu šikmé střechy nese krov a váhu střechy ploché nese strop posledního patra rodinného domu. Je třeba říci, že rodinné domy se většinou staví se střechou šikmou a to zejména z estetického hlediska.

STŘEŠNÍ KRYTINA

Rodinné domy s plochou krytinou nejsou u nás zatím tak oblíbené. Střecha je tvořena souvislou vrstvou z nepropustného materiálu, jako je například asfalt, nebo thérový papír. Šikmé střechy jsou naopak tvořeny z velkého množství dílů, kdy se nejčastěji používá nějaký druh střešní tašky.

FUNKCE OMÍTKY

Poté, co jsou postaveny zdi, je třeba jim dát nějaký vzhled a skrýt drobné nerovnosti. Všechny rodinné domy využívají vnitřní omítky k udržování tepla a vyrovnávání vlhkosti v domě. Naopak venkovní omítky musí chránit zdi před větrem, vlhkem a teplotními výkyvy.

FASÁDA DOMU

Hlavním úkolem fasády je chránit dům před přírodními vlivy. Dalším úkolem je zaujmout svým zjevem a kreativním provedením. To si naše stavební firma dobře uvědomuje, proto lze v našich nabídkách najít velké množství druhů omítek, barev či obkladů.

POLOŽENÍ PODLAHY NA KLÍČ

Samozřejmostí při realizaci domu na klíč, je položení pochozí podlahy. Tím je myšlena například plovoucí podlaha, linoleum, koberec nebo třeba dlažba. Typ podlahy je třeba přizpůsobit místnosti.

OKNA NA KLÍČ

Můžete si vybrat mezi různými druhy oken, jako jsou třeba u nás nejpoužívanější okna plastová, dřevěná, hliníková, vyklápěcí, otevíratelná apod. Dnešní moderní rodinné domy by už měly být osazeny kvalitními okny třídy A+. Proto také naše stavební firma spolupracuje se společností WELL OKNA. Tím máme zajištěno, že do všech našich staveb přijde jen kvalita.

KOUPELNA NA KLÍČ

Koupelna je místností, kterou navštěvujeme několikrát denně a často v ní strávíme značné množství času (zejména naše ženy). Je tedy dbát nejen na praktičnost, ale také vzhled. Důležité je vybrat ten správný obklad a dlažbu. Kvalitní obklad by měl mít ty správné technické parametry, jako například nasákavost, pevnost, otěruvzdornost, protiskluznost, ale i takovou barvu, která Vaši koupelnu rozjasní a udělá z ní útulnou místnost.


KUCHYNĚ NA KLÍČ

Různé rodinné domy mívají různý počet místností, ale jen jedna je nejdůležitější a nejpoužívanější. Tou je kuchyň. Zde se většinou tráví nejvíce času díky přípravě veškerého jídla. Je to taková základna celého Vašeho bydlení. Kuchyně je samozřejmě jednou z nejdražších místností v domě, co se týká jejího budování a pořízení veškeré nutné výbavy. Naše stavební firma proto moudře přenechává realizaci kuchyňských linek našim partnerům, kteří jsou v tomto odvětví opravdoví specialisté.


DOMY NA KLÍČ – ANO ČI NE

Stavba rodinného domu na klíč je projekt časově náročný a velmi nákladný. Výše zmíněné činnosti nejsou zdaleka všechny a je tedy dobře svěřit tuto práci odborníkům, kteří mají dostatek zkušeností. Využití nabídky stavby domu na klíč se jeví jako velmi vhodné řešení, které Vám může ušetřit značné starosti a často i nemalé peníze. Přece jen jednání s jednou firmou, jež zajišťuje veškeré práce, je snazší než usměrňovat a koordinovat elektrikáře, vodáky, zedníky, tesaře atd.


SVĚŘTE SE DO NAŠÍ PÉČE A UŠETŘÍTE SPOUSTU PENĚZ A ČASU.