Nízkoenergetické a pasivní domy

Energetická třída: pasivní domy A, nízkoenergetické domy B

Pokud je pro Vás rozhodující poměr úspory provozních nákladů a pořizovací ceny stavby, je nízkoenergetický dům na klíč ideálním řešením. Náklady na vytápění se ročně pohybují kolem 11 000 Kč.

Typové projekty pro rodinné domy naleznete v našem katalogu. Pokud by Vám internetový výběr nestačil, navštivte nás. Čeká Vás dalších cca 1200 různých projektů rodinných domů. Rádi Vám zapůjčíme naše projektové katalogy v tištěné i elektronické podobě.


nízkoenergetické domy

PROČ MÍT A CHTÍT NÍZKOENERGETICKÝ DŮM OD RD NOBLES?

Naše rodinné domy dosahují velmi nízkých hodnot. Průměrně se roční spotřeba na vytápění pohybuje okolo 37 KWh/m2.

Klademe důraz na nadstandardní zateplení obvodových zdí z kvalitních materiálů.

Zvolili jsme nejlepší konstrukční systém pro stavbu obvodových zdí, jaký je dnes pro kvalitní zděné nízkoenergetické domy dostupný. Jsou to vápenopískové zdící bloky SENDWIX od firmy KM-BETA, které se pyšní svými extrémními akumulačními schopnostmi a dalšími přednostmi. Těmito kvalitami převyšují ostatní běžné stavební systémy.

Okna mají nižší součinitel prostupu tepla a kvalitní okenní rámy (většinou šestikomorové) s výplní z izolačního trojskla. Toto pro nás zajišťuje firma WELL OKNA.

Dbáme na kvalitní izolaci ve střeše, aby splňovala požadované hodnoty, což platí i pro silnější izolační vrstvu v podlaze.

Dalším důležitým atributem v nízkoenergetickém domě je výměna vzduchu. U klasického větrání dům ztrácí zbytečně moc vnitřního tepla, čímž se zvyšují náklady na vytápění. Proto doporučujeme systém jednoduché vzduchotechniky s tzv. rekuperací tepla, což znamená, že odváděný vzduch ohřívá ten přiváděný.

K vytápění bývá použit kondenzační plynový kotel nebo výkonné tepelné čerpadlo. Celý systém pak může doplnit solární předehřev teplé vody.


6 VÝHOD NÍZKOENERGETICKÝCH DOMŮ

  • Značná úspornost nákladů na vytápění
  • Tepelná pohoda
  • Nenáročná obsluha vytápění
  • Kratší topná sezona
  • Šetrnost k životnímu prostředí
  • Srovnatelné náklady na výstavbu s klasickou novostavbou
nízkoenergetické domy